Co mám udělat, když chci vymáhat alimenty exekucí?

Spousta studentů se řešení výživného exekucí bojí. Máš to tak i ty? Přečti si tento článek, ve kterém tě krok za krokem provedeme celým procesem.

Abys mohl/a s vymáháním začít, potřebuješ mít rozsudek o výživném s doložkou vykonatelnosti právní moci. Pokud ho nemáš, požádej příslušný soud o jeho vydání. Je však nutné, aby byl rodič, který ti dluží, v tvém rodném listu. Pokud v něm není, nemá vůči tobě vyživovací povinnosti. Nemusíš ale hned zoufat, tyto údaje lze do rodného listu zapsat i dodatečně.

Díky platnému rozsudku s doložkou můžeš podat žádost o zahájení exekučního řízení. Existují tři způsoby, jak žádost podat – osobně, s pomocí advokáta, nebo díky naší službě. Jestli chceš zažádat osobně, udělej to na příslušném soudu, pod který spadá místo tvého trvalého bydliště. Pokud chceš raději pomoc advokáta, připrav se na poplatky za to, že s tebou vše projde a pomůže ti s přípravou návrhu na zahájení exekučního řízení. Třetí možností je naše služba, se kterou vše zvládneš v několika snadných krocích a navíc bezplatně.

Ve chvíli, kdy exekuční řízení začne, se už nemusíš o nic starat. Vše je na exekutorovi a ty jen čekáš na své peníze.